Selectiecommissie Lichtkunst Lee Millerbrug zoekt jurylid

De Gemeente Amsterdam is op zoek naar een vrijwillige IJburger die als selectiecommissie lid wil meedenken over het lichtkunstwerk dat op de Lee Millerbrug, tussen Centrumeiland en Strandeiland komt. Lijkt het je leuk om als toekomstige gebruiker namens IJburgers mee te denken? Meld je dan nu aan!
Lee Millerbrug
De Lee Millerbrug ligt op IJburg en verbindt Centrumeiland en Strandeiland met elkaar. Op dit moment wordt er hard gewerkt aan de brug die inmiddels op zijn plek ligt en die in de loop van 2026 in gebruik genomen zal worden.
De brug krijgt bij de aanlanding op Strandeiland aan beide kanten paviljoens. In de paviljoens is ruimte voor onder andere watersportverenigingen en horeca. Onder de brug komt een loopsteiger. Deze loopsteiger is straks onderdeel van de wandelroute over Strandeiland. Wandelaars en hardlopers kunnen gebruikmaken van de loopsteiger om de paviljoens, de Makerskade of het strand te bereiken.
Omdat de loopsteiger een belangrijke wandelroute is op Strandeiland is het van belang dat deze onderdoorgang van goede kwaliteit is en er mooi uitziet. Om dit te bereiken zal er een lichtkunst object geplaatst worden onder de brug. Het lichtkunstwerk zal bijdragen aan het speciale karakter van de plek en de sociale veiligheid. De keuze van het uiteindelijke lichtkunstwerk komt tot stand aan de hand van een wedstrijd, waarbij een selectiecommissie de keuze maakt voor het best passende lichtkunstwerk. Om tot deze keuze te komen wordt er allereerst een longlist opgesteld van ervaren lichtkunstenaars. Hierover volgt op HalloIJburg een berichtje: kunstenaars van IJburg die voldoen aan bepaalde voorwaarden kunnen zich plaatsen op de longlist.
De selectiecommissie
De selectiecommissie zal bestaan uit 4 personen. Naast drie leden vanuit de gemeente en het Stadscuratorium met de expertises kunst, cultuur en ruimtelijk ontwerp wordt er één bewoner als expert 'toekomstig gebruik’, namens de toekomstige Centrumeiland/ Strandeiland bewoner uitgenodigd om met de commissie mee te bepalen welk kunstwerk het beste past.
Ben jij die betrokken IJburger met interesse voor kunst en affiniteit met Strandeiland & Centrumeiland? En lijkt het jou leuk om door de ogen van de toekomstige Centrum en Strandeilandbewoner mee te denken? Meld je dan nu aan!
Wat doet het bewoner commissielid?
De bewoner die wordt gekozen om mee te beslissen zal aanwezig zijn op zes momenten:
- Bij een Kick Off met de selectiecommissie op 28 maart.
- Tijdens een overleg van de selectiecommissie om de longlist van kunstenaars compleet te maken.
- Tijdens een overleg van de selectiecommissie om de shortlist te bepalen.
- Bij de presentaties van schetsontwerpen + dialogen met de bewoners van IJburg na de zomer..
- Bij een keuzemoment van de selectiecommissie na de zomer.
- Tot slot bij de presentaties van het uiteindelijke definitief ontwerp.
Aanmelden
Deelname is op vrijwillige basis. Er wordt gerekend dat je aanwezig bent op de zes beslissingsmomenten. De meeste van deze momenten zijn overdag tijdens werkdagen.
Wil jij je aanmelden voor de selectiecommissie? Mail dan voor maandag 3 maart een korte motivatie naar hallostrandeiland@gmail.com Uit de aanmeldingen zal 1 bewoner gekozen worden.
Heb je nog vragen dan kun je deze stellen aan Isabel van der Kerk via mail i.kerk@amsterdam.nl
Werkzaamheden starten 28 maart.
bericht verwijderd
bericht verwijderd