Ga naar inhoud

Lex van Buuren

Ondernemer, Professional, Geïnteresseerd, Initiatiefnemer, Verhalenverteller in Oost
Wie is Lex?

Ik ken IJburg sinds het begin. De reden? Mijn passie: inline skaten. (ook wel skeeleren genoemd.) Op IJburg was- en is- dit top.
Vanuit die kennis en passie heb ik ook een rondleiding in elkaar gesleuteld, die ik ook met plezier op de fiets organiseer. Ook Strandeiland ontbreekt niet. (Even kijken hoe het met tram 26, versie 2.0 gaat. ;))

Ik leid echter ook met plezier lokale organisaties rond in Watergraafsmeer. Bijvoorbeeld een groot rondje rond hun vestiging, met als doel de (leuke) omgeving rondom hun vestiging te leren kennen. Ik raad in WGM ook het lokale museum aan dat met liefde en passie wordt geleid door Jo Haen!


Ook het Oostelijk Havengebied vind ik heerlijk om te zijn, EN om er te toeren langs al dat water. Deze zomer heb ik voor de Uitkrant ook een artikel van 2 pagina's geschreven over Cruquiuseiland. (Ja, daar ben ik trots op (<-- pagina 40 en 41) en ik houd ook van deze onbekende plek in Mokum.)


Ook de delen van Oud-Oost zijn gebieden waar ik mensen al lang (en met plezier) rondleid. (En tevens de plek waar ik ben begonnen te wonen in "Oost" in 1998. Dat was overigens in de Dapperstraat, meteen rechts van het gedicht van J.C. Bloem.) 
Van 2004 tot 2012 had ik een stalling met 45 steps tussen café Hesp en Dauphine in. (In de Schollenbrugstraat; aan het water dus.)

Inmiddels woon ik in de Indische Buurt; tegen het Timorplein aan. Mijn eigen buurtje heeft een grote rijkdom aan boeiende plekken en verhalen. 

Ik organiseer ook een duurzame tour in Amsterdam. Deze is, tot mijn geluk, ook als zodanig vindbaar in zoekmachines en LLM's.

Mijn werk en hobbies

Ik ben lokale privé gids in Amsterdam-Oost. (En dat al best lang.) 
Ik vertel de anecdotes sportief (Tijdens het inline skaten bijvoorbeeld), maar ook wandelen en zelfs zitten (verhalenverteller op het dakterras van bijvoorbeeld de Ruby of de Four Elements.) kan. 


Je kunt me ook vinden onder de zoekterm "Verhalenverteller van Amsterdam-Oost" in zoekmachines en in taalmodellen zoals Chat GPT, Perplexity, Copilot en Gemini. (Ook in het Engels trouwens)

Ik vertel verhalen over "Oost" voor lokale bewoners en hier gevestigde organisaties, en voor mensen en bedrijven van buiten de stad. (Ik heb zelfs studenten en leraren van de universiteit van Hong Kong rondgeleid in de Indische Buurt. (Echt waar? Echt waar!)
Ik vertel verhalen op straat, online (dagelijks, en met name via Instagram) en sinds kort, jan2026, zelfs vanaf het dakterras.


Dit is niet alleen mijn werk, maar ook mijn passie.


Mijn omgeving

Ik woon in de Indische Buurt; tussen de (historische) Zeeburgerdijk en het Timorplein in. Van hieruit kun je alle kanten op en zijn er leuke, historische en actieve dingen te beleven!

Mijn droom

Ik leef hem. nu.

Mijn expertise

Ik ben verhalenverteller in de buurt. 
Op straat, op het dakterras, en op internet.


Ik noem ze urbane Lexperiences


Mijn mogelijkheden

Rondleider met verhalen c.q. anekdotes.

Relevante ervaring

En of! ;)


Google "rondleidingen in Amsterdam-Oost"


Welke duurzame maatregelen heb je al genomen?
Ik organiseer een duurzame tour.